Ar pamenate, kiek vargo privertė patirti kursiniai darbai?

Kursiniai darbai: su kokiomis problemomis dažniausiai susiduria studentai?

Kursiniai darbai – vargu, ar daug suskaičiuosime studentų, kurie nežinotų, kas tai yra ar savo kailiu nebūtų patyrę, ką reiškia rašyti tokį darbą. Vis dėlto, būtina pasakyti, kad visi tie studentai, kurie turi paruošti tokio pobūdžio rašto darbą, vėliau ar anksčiau susiduria su tam tikromis problemomis. Galima tik pasidžiaugti, kad įdėjus pastangų bei skyrus laiko, tos problemos yra išsprendžiamos. Taigi, su kokiomis problemomis susiduriama dažniausiai? Galbūt jas identifikavus, pavyks ir jų išvengti?
Nežino, kokią temą pasirinkti
Kai pasakomas žodžių junginys kursiniai darbai, daugeliui pirma šovusi į galvą mintis yra tema. Rasto darbai. Taip, neturint temos, tokio rašto darbu sukurpti tikrai nepavyks. Būtent ji daugeliui studentų ir tampa tikra problema – dažnas tiesiog nežino, kokią temą pasirinkti. Tik iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad temą pasirinkti yra lengva užduotis, iš tikrųjų tai nėra taip lengva, maža to, jei tema bus pasirinkta tinkamai, tai ir darbą rašyti bus kur kas lengviau. Tad kaip išsirinkti pačią tinkamiausią temą? Belieka tik pasakyti, kad yra daug kriterijų, kuriuos galite taikyti būsimai temai: jos aktualumas bei naudingumas, literatūros gausa bei įvairovė, ne ką mažiau svarbus ir kitas kriterijus: ar tema artima jums.
Nespėjama paruošti darbo ar jo dalių iki nustatytų terminų
Kaip žinia, ten, kur kursiniai darbai, ten ir terminai. Ir būtent su jais yra susijusi dar viena problema. Labai gaila, tačiau kiekvienais metais kiekvienoje aukštojoje mokykloje atsiranda studentų, kurie nespėjo viso darbo ar jo dalių paruošti iki nustatyto termino. Ir nors pasitaiko išimčių, paprastai tokios situacijos priežastis yra ta, kad studentai netinkamai įvertina savo jėgas. Na, o bene svarbiausia tai, kad beveik nėra patarimų, kuriuos būtų galima duoti tiems, kurie nori išvengti šios problemų. Nebent vienintelis – kruopščiai planuokite savo laiką; sudarykite darbų planą ir jo laikykitės.
Trūksta literatūros
Dar viena problema, kuri aplanko ne vieną studentą, rašantį kursinį darbą, yra ta, kad trūksta literatūros. Gera žinia nebent ta, kad netrukus duosime keletą patarimų, kaip tokios nemalonios situacijos išvengti. Visų pirma, būkite budrūs rinkdamiesi darbo temą (iš anksto pasitikrinkite, ar tikrai pakaks informacijos); antra – neapsiribokite tik viena biblioteka (apsilankykite bent keliose, nevenkit ir knygynų), trečia – informacijos ieškokite ne tik patys (įtraukite į šį procesą ir kitus asmenis, pavyzdžiui, šeimos narius, kurso draugus ar kolegas).

Straipsnis paskelbtas: 2015-11-01